Vandrovec.net

Vítejte v krajině, kde cizák zahyne

Legion Wędrowycz

Sdružení Jakuba Vandrovce vzniklo v kruhu fanoušků sci-fi v Čechách krátce po Parconu 2004, který se konal v Brandýse nad Labem. Naši budoucí členové Legion Wędrowycz se v pevném šiku zúčastnili conu a odvedli mnoho záslužné práce, bez které by průběh Parconu nebyl tak hladký (stavba stanu, ve kterém sídlil bar, příprava kina, kde probíhalo vyhlašování CKČ, participace při vyhlašování, zajištění hosta Parconu Barbory Kodetové a další více či méně drobné úkony). Myšlenku založit Sdružení jsme rozvedli při posezení nad první knihou Andrzeje Pilipiuka Kroniky Jakuba Vandrovce, která nás velice inspirovala a dala nám název.

Kromě Sapkovského a Łema, téměř nikdo v Čechách neznal další polské autory a proto jsme si dali další cíl rozšířit povědomí o polských autorech do České a Slovenské Republiky. V květnu 2006 jsme tento počin oficiálně potvrdili zaregistrováním občanského sdružení na Ministerstvu vnitra. Naším cílem se stalo rozšířit DÍLO Velkého Grafomana mezi veřejnost a zpřístupnit českých čtenářům Vojslavický kraj.

Na svém kontě máme nejrůznější úspěchy, jako například objevnou výpravu do Polska známou jako Cesta za Perlou, přednášky a jiné pořady na conech. Vydali jsme několik fanzinů s tvorbou A. P. a dalších u nás ne tolik známých polských autorů. Pozvali jsme Andrzeje Pilipiuka na Festival Fantazie do Chotěboře v červenci 2008, kde byl jako druhý host Andrzej Sapkovski. Spolupořádali jsme i několik koncertů polských hudebních uskupení, abychom podpořili „našich bratří“. Pravidelně ve spolupráci s polským fanklubem Andreje Pilipiuka vedeným bratrancem Andrzeje – Markem Farfosem pořádáme zájezdy z Prahy do polských Vojslavic na „Dny Jakuba Vandrovce“. V roce 2017 jsme se po návštěvě 12. Dnů Jakuba Vandrovce domluvili s Andrzejem Piliukem na rozšíření spolupráce a zakoupili jsme práva na vydání 8. dílu ze série o Jakubovi Vandrovcovi. Kniha Conan Destilátor vyšla 15.5.2018.

Další knihu s názvem Upír z Okrsku věnované památce Pavla Weigela vydalo Sdružení Jakuba Vandrovce ve spolupráci s naklatelstvím Euromedia Group, a.s. – Laser v srpnu 2008. Naše Sdružení chystá další tituly.

LEGION WĘDROWYCZ je ortodoxní větví Sdružení, jejímž smyslem je přiblížení životního stylu a zásad Jakuba Vandrovce ostatním ve společnosti, propagace Jakuba Vandrovce a velebení jeho zásluh.

V současnosti pracujeme na našem cíli, zpřístupnit dílo Andrzeje Pilipiuka v Čechách a na Slovensku. Štafetu po skvělém překladateli a našem příteli, Pavlu Weigelovi, převzali další výborní překladatelé a to Robert Pilch (Oko Jelena) a Standa Komárek (Conan Destylátor, Kapry bijem, čtvrtý díl ze série Sestřenky). Humoristická fantastika nejlepšího zrna je opět k dispozici. Co započal Pavel, my dokončíme!

Sdružení Jakuba Vandrovce provozuje internetové stránky www.vandrovec.net a https://www.facebook.com/vandrovec.net/

Čestné členství
Andrzej Pilipiuk Pavel Weigel Petr 'Woodstock' Dovičín
Andrzej Pilipiuk Pavel Weigel Petr “Woodstock” Dovičín

 

Členové
Eva 'Laskonka' Popílková Jan 'Popel' Popílek Jan 'Silver' Adamec Tomáš 'Dizzyn' Randus Vladimír 'Sindren' Bíža
Eva “Laskonka” Popílková Jan “Popel” Popílek Jan “Silver” Adamec Tomáš “Dizzyn” Randus Vladimír “Sindren” Bíža
Jan 'Pub' Pavlík Dagmar 'The Grey' Beranová
Jan “Pub” Pavlík Dagmar “The Grey” Beranová