Vandrovec.net

Vítejte v krajině, kde cizák zahyne

Gra Karciana Jakub Wędrowycz

Gra Karciana Jakub Wędrowycz

Fabularyzowana Kolekcjonerska Gra Karciana “Jakub Wędrowycz” jest oparta o motywy z bestsellerowych opowiadań Andrzeja Pilipiuka wydanych nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Głównie nawiązuje do komiksu i opowiadań z albumu “Dobić dziada”. Autorem wszystkich ilustracji jest Andrzej Łaski. Opracowanie graficzne popełnił Michał “eXscythe” Kmieć. Wydawcą gry jest Valkiria Network, zaś autorem jest niżej podpisany Artur “ARTUT” Machlowski.

Do gry niezbędna jest kostka sześciościenna, oraz Zestaw Startowy, który zawiera: 1 kartę Herosa, 6 kart Wrogów, 6 kart Miejsc oraz 47 innych kart (w tym Gratów, Fuch i Efektów).

Zasady umożliwiają rozgrywkę jednoosobową przy użyciu przynajmniej jednego Zestawu Startowego. Przy grze wieloosobowej (od dwóch do nieograniczonej liczby graczy) każdy z uczestników zabawy musi posiadać minimum jeden Zestaw Startowy. W sprzedaży dostępne są również Zestawy Dodatkowe: Małe i Duże zawierające odpowiednio 9 i 20 losowych kart.

Reguły są bardzo łatwe i intuicyjne, dzięki czemu osoby, które dotychczas nie miały styczności z grami karcianymi z pewnością szybko zrozumieją i polubią tę formę rozrywki.

Każdy z uczestników wciela się w postać Jakuba Wędrowycza, który odwiedza kolejne Miejsca (np. Starą kryptę czy Wojsławice) spotykając tam różnorodnych Wrogów (Pochód pierwszomajowy, Mumię Lenina czy Pawła Bardaka). Dysponując odpowiednimi Gratami (Kosą, Skrzynką pryty itp.), czyli wszelkiej maści przedmiotami i rodzajami broni, wykonuje kolejne Misje (np. Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Bardaków) ułatwiając sobie zadanie zagrywając specjalne Efekty (np. Swojska przyśpiewka). Oczywiście gracze mogą wspierać się lub przeszkadzać sobie wzajemnie w osiągnięciu głównego celu, czyli uzyskania jak największej Sławy. Zasady gry i opisy kart pozwalają i pomagają jednocześnie w fabularyzowaniu rozgrywki. Dzięki temu każdy z uczestników może snuć ciekawą i zabawną historię.

Karty do gry pakowane są po 60 egzemplarzy w Zestawy Startowe. Każdy starter zawiera odpowiednio karty: Herosa, Miejsc, Wrogów, Fuch, Gratów i Efektów. Paczki skonstruowane są w ten sposób, by posiadając jeden zestaw, można było nim zagrać i dobrze się bawić. Ze względu na różnorodność kart, niezmiernie rzadko można natrafić na taki sam zestaw. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników strategicznego myślenia. Pozwala na konstruowanie niepowtarzalnych talii i różnorodność partii gry.

Każda z kart jest oznaczona wartością znaną ze standardowych gier karcianych takich jak “Wojna” czy “Poker”. Im wartość jest wyższa, tym konkretna karta nią oznaczona, jest rzadziej spotykana i ma większe znaczenie w grze. Jest to jednoznaczne z jej wartością kolekcjonerską. Tym samym As Pik jest najtrudniej dostępną kartą i najmocniejszą w grze, a 2 Trefl to najczęściej spotykana karta posiadająca najmniejszy wpływ (różnych wzorów posiadających niskie wartości jest odpowiednio więcej).

Dodatkową gratką dla kolekcjonerów będzie możliwość zebrania wszystkich wzorów kart ze wszystkimi wartościami karcianymi, co pozwoli na grę w popularną “Wojnę”, “Pokera” czy postawienie “Pasjansa”.

Ciekawostką uatrakcyjniającą rozgrywkę w “Jakuba Wędrowycza” jest także to, że pokerowe grupy kart (“pary”, “trójki”, “fule”, “strity” itp.) mają specjalne znaczenie w zabawie.

Karty opracowane są w ten sposób, że można ich będzie używać w grach z innymi, oficjalnymi i nieoficjalnymi zasadami (choćby używając ich w grze planszowej czy fabularnej). Oczywiście planowana jest organizacja lokalnych i ogólnopolskich turniejów, w których będą mogli zmierzyć się ze sobą najlepsi gracze.

Więcej na temat gry można znaleźć na oficjalnej stronie http://www.wedrowycz.com

Artur “ARTUT” Machlowski

Zestaw zrób to sam

Dla wszystkich przyszłych Egzorcystów, którzy przed zakupem chcą wypróbować naszą grę postanowiliśmy przygotować Zestaw Zrób to Sam. Plik PDF zawiera gotowy Zestaw Startowy, który należy wydrukować i wyciąć. Wydrukowane karty można nakleić na tekturki lub włożyć w standardowych rozmiarów protektory na karty dostępne w szanujących się sklepach oferujących gry karciane.

http://www.valkiria.net/index.php?area=45&p=static&page=wedrowycz_demo

jw_fkgk_zestaw_zrob_to_sam