Vandrovec.net

Vítejte v krajině, kde cizák zahyne

Pomůcky exorcisty

Bundy – Vandrovec jich má mnoho, totiž až dvě. První, džínová, je darem od syna z Varšavy. Druhá bunda je od uniformy SS, sebraná německému vojákovi v dobách Jakubových rejdů po městě se šavlí.

 

Gumáky – model renomované firmy „Siréna“. Jakub je bohužel málokdy zouvá. Hnilobou páchnoucí ponožky (historické, patřili totiž známému šachistovi) jsou napevno zaneseny v závěti spolu s botami.

 

Palírna – podomácku vyrobená, je jedním z projevů génia Jakubova. Je důležitým nástrojem jeho práce. Mnoho démonů by zůstalo neporaženo, kdyby se Jakub nenapil několika loků alkoholu své vlastní produkce. Palírna se obvykle skládá z jímky a několika trubek, jimiž je odváděn hotový alkohol a odpařená voda. Technické postupy pálení nejsou známy, například jak Jakub pálí z kamenů. Vandrovcův alkohol má mnoho vlastností. Jak je dokázáno nejočividnější je fakt, že pálenka vyčistí mysl a zlepšuje jeho schopnosti. A jak je Jakub získává? Těžko říci. Nejpravděpodobněji má jeho pálenka část jeho síly.

 

Lopata – klasické pracovní nářadí chlapa, jímž Jakub bezesporu je. Většinou ji Jakub používá k běžným účelům, tzn. často zmiňovanému kopání. Jakub našel pro tento, zdánlivě neškodný nástroj nové uplatnění. Učinil z něj nástroj k utínání hlav. To jest důkladně popsáno v knize Čaroděj Ivanov ve stejnojmenné povídce a tamtéž v povídce Hyena, kde takto zlikviduje Jakub upíra.

 

Srp – podobně jako předešlý předmět je tento používán rolníky, avšak poslední dobou zejména kvůli mechanizaci zřídka. Srp je častou součástí vesnické domácnosti, leč nepoužívaný. Jakub používá srp na protínání hrdel vampýrům, což je nezbytným prvkem zneškodnění těchto krvepijců.

 

Svěcená voda – Jedna ze zde nejvýznamnějších věcí. Jakub ji nosí v kapse naproti té s lahví samohonky. Jakub užil svěcenou vodu jedenkrát – v pekle, kde to s její pomocí dovedl až k předčasnému armagedonu. Je zajímavé, jak se Jakub ke svěcené vodě dostává, je skoro exkomunikován a těší se zvláštní oblibě u církve. Možná má nějakou vlastní metodu?

 

Problémy pod zemí – po tunách se válejí na různých místech, pochází z různých historických epoch, zejména ze 2. světové války. Jsou tři kategorie problémů: zbraně, lidé a neobvyklé záležitosti.

Kategorie první – zbraně:

Množství zbraní závisí na partyzánské aktivitě předků. Někteří, jako Jakub a Semen mají takové sbírky, že by byly chloubou nejednoho muzea. Je jasné, že nikdo nemá zbraně pouze kvůli držení. Jsou často vykopávány, aby mohli jejich majitelé vyřešit své věci.

Kategorie druhá – lidé:

Organické problémy, tématicky příbuzné s předchozími. Obvykle jde o příslušníky SS, kolaboranty, komunistické aparátčíky a milicionáře. Mrtví jsou většinou neškodní, dokud se někomu nezachce kopat na cizí zahrádce.

Kategorie třetí – neobvyklé:

Do ní náleží vše zajímavé, co je zakopáno ve Vojslavických zahradách. Nalézají se tam prastaré poklady, kosmické lodi a podobně.


Převzato z polského Fanclubu Jakuba Vandrovce: http://www.fcwedrowycz.prv.pl/, přeložil Jan „Silver“ Adamec.


Categorised as: Jakub Vandrovec


Comments are closed.