Vandrovec.net

Vítejte v krajině, kde cizák zahyne

Legion Wędrowycz

Sdružení Jakuba Vandrovce je sdružením nejen ortodoxních fanoušků a zájemců o příběhy nejlepšího exorcisty samouka Jakuba Vandrovce, jehož skutky popisuje v knihách i povídkách polský vypravěč Andrej Pilipiuk. Sdružení se též zabývá dalšími autory, hrdiny a náležitostmi s povídáním o Jakubovi spojenými.

LEGION WĘDROWYCZ je ortodoxní větví Sdružení, jejímž smyslem je přiblížení životního stylu a zásad Jakuba Vandrovce ostatním ve společnosti, propagace Jakuba Vandrovce a velebení jeho zásluh.

LEGION WĘDROWYCZ vznikla krátce po Parconu 2004 v Brandýse nad Labem, jehož organizace se členové v pevném šiku zúčastnili a odvedli mnoho záslužné práce, bez které by průběh Parconu nebyl tak hladký (stavba stanu, ve kterém sídlil bar, příprava kina, kde probíhalo vyhlašování CKČ, participace při vyhlašování, zajištění hosta Parconu Barbory Kodetové a další více či méně drobné úkony). Na svém kontě má nejrůznější úspěchy, jako například objevnou výpravu do Polska známou jako Cesta za Perlou, přednášky a jiné pořady na conech o Jakubu Vandrovcovi.

Sdružení Jakuba Vandrovce provozuje internetové stránky www.vandrovec.net, podílí na různých conech nejen v Čechách, rozvíjí znalost oblasti Vojslavic a rozšiřuje povědomí o působišti Jakuba Vandrovce. V současnosti Sdružení připravuje: návštěvu Andrzeje Pilipiuka v Praze, společně s www.pdasoft.cz připravuje Jatkon, různé podpůrné projekty v rámci ČR i ve spolupráci se zahraničními partnery (Nowa Fantastika, Pevnost), soutěže i doplňkové akce nejen pro fanoušky Jakuba Vandrovce.

 

Čestné členství
Andrzej Pilipiuk Pavel Weigel Petr 'Woodstock' Dovičín
Andrzej Pilipiuk Pavel Weigel Petr “Woodstock” Dovičín

 

Členové
Eva 'Laskonka' Popílková Jan 'Popel' Popílek Jan 'Silver' Adamec Tomáš 'Dizzyn' Randus Vladimír 'Sindren' Bíža
Eva “Laskonka” Popílková Jan “Popel” Popílek Jan “Silver” Adamec Tomáš “Dizzyn” Randus Vladimír “Sindren” Bíža
Jan 'Pub' Pavlík Dagmar 'The Grey' Beranová
Jan “Pub” Pavlík Dagmar “The Grey” Beranová