Vandrovec.net

Vítejte v krajině, kde cizák zahyne

PF 2015

Velkému Grafomanovi, všem příznivcům a přátelům Jakuba Vandrovce přejeme krásné a bohaté Vánoce, zdravá játra na Silvestra a vše nej v roce 2015! Zároveň připomínáme, že v roce 2015 bude již 10. ročník VandrovecConu ve Vojslavicích, takže doufáme, že se tam uvidíme ve velkém počtu, protože to bude velká akce!

pééfko 3

 


Andrzej píše nový díl ze série Kruševských

Líbí se Vám příhody Kateřiny, Stanislavy a Moniky Kruševských, které byly v knihách Sestřenky (2008, Laser Books),  Princezna (2011, Laser Books), Dědičky (2012, Laser Books) ? Těšte se na neočekávané pokračování těchto příhod. Prohlédněte si obálky knih, které vyšly v Polsku.

10616591_894848430567988_2946834453694370335_n


Jak na prase od velkého JWP

Jak se taky dá trávit pátek ….
(upraveno by jwp)
10649650_10202643597202648_326676973255331476_n
► V den rožnění postavíme kurva gril větší než Petřín, usadíme rožeň a rozděláme voheň, a pokud není pazourek nebo křemeny, kurva, tak klidně i zápalkama.
► Než dáme selátečko – prasátečko – masíčko rožnit, je potřeba mít kurva fakt hodně žhavýho popela.Ten se dá použít i ze sousedova domu, pokud onen není doma (soused, sousedku můžeme naopak pozvat).
► Sele opláchneme, osprchujeme, umejeme mu prasečí rypáček a vocásek. A vocásek necháme okapat. Aha – celý sele vokapat…
► Na rožeň ho upevníme bodci, oštěpy, šípy, kopími, meči, noži a střed těla připevníme ostnatým drátem tak, jak jsme se to učili v lágrech. A kurva drát protáhneme kolem páteře a tu kurva normálně jako připevníme k rožni.
► Během rožnění je nutné sele potírat, aby se kurva jako fakt nevysušovalo. Suchý sele je horší než studená Němka. A je nutné POTÍRAT i budoucí strávníky, aby se u grilu moc nemnožili, kurva holota jedna.
► Základem marinády je kurva olej, kurva sůl, kurva česnek a do prdele pořádně černý pivo. Další přísady: červená paprika, kari, chilli, hořčice, cibule, kmín nebo třeba jen směs grilovacího koření.

••• Samotné rožnění je nenáročné, do výsernice. Jen je kurva potřeba dodržet několik zasraných vojebaných zásad:
••• Střídmě přikládat, aby se sele rožnilo jen na sálavém teple.Žádný zasraný vatry!
••• Dávat pozor aby to naložený a umytý a vosprchovaný a vopedikúrovaný sele s vyčištěnejma zubama nevysychalo a nešetřit marinádou. Takže mu dávat hodně pít štětkou.
••• Před okrajováním necháme sele mírně oschnout, aby marináda nepřerazila chuť masa. – Tak teda jako co, do prdele – jako nenechat oschnout nebo nechat oschnout?
••• Maso okrajujeme v plátech vysokých 0,5 – 1 cm. Nebo rozsekáme katovskou sekerou na kusy a pak všechno sežereme ze země, do prdele já mám hlad!
••• Doporučuji okrajovat maso mimo ohniště. Zamezí se tím ztrátám na mase a popáleninám obsluhy. Pokud bude obsluha popálena nevratně, je možné po seleti začít grilovat i popálenou obsluhu. Je vlastně již připravena k úpravě.

V neposlední řadě je potřeba připravit přílohy (strouhaný křen, hořčice, okurky, feferony, cibule a samozřejmě čerstvý chleba. A trošku ASFALTU, aby to mělo kurva ten pekelnej říz.

► A jestli je tohle pro někoho dlouhý, tak grilování bude ještě delší, kurva 

 

Autor: Jiří Walker Procházka, fotograf: Roman Randalf Kresta


Inzeráty z Jedu

Už máte novinku doma, ještě ne? Neváhejte!

Prodám tunu arzeniku ve skleněných kaplích po 0,5 gramu. Podnikatelé a politici mají slevu

Mám trvalý kontakt s agresivními mimozemšťany. Očekávám vážené nabídky.

Vycpavač lvů bez zkušeností i diplomu přijme zaměstnání, nejlépe v oboru.

Změň povolání. Kurz svářečů orbitálních konstrukcí financovaný MPSV.

Samosprávo! Využijte unijní dotace. Budujeme protiatomové kryty podle norem ISO s certifikátem NATO.

Velkoobchod s jantarem „Komnata“ naváže spolupráci s odběrateli. Velkoobchod, maloobchod.

Americký traktor k výzdobě dvora. Sice nejezdí, ale zato je levný.

Prodám briliantový náhrdelník po babičce. Skoro pravý, a vypadá ještě lépe.

Žumpa. Vybírání, plnění, vylévání na objednávku na udanou adresu.

Pojištění úrody? Jen my umíme vyvolat krupobití na objednávku.

Velkoobchod se zvěřinou, i exotickou, Slanina S.A.

Nájemný exorcista. Garance skoro 100%.

Nově vzniklý pivovar holdingu „Pol-Rol-Chem“ hledá testery experimentální várky nového syntetického bezsladového piva.

Ruské a americké samopaly s dodávkou do domu.

 …


Ukázka z novinky “JED”

Chcete JED? Přečtěte si ukázku z knihy: http://www.laser-books.cz/ukazky/jed.html

jed

NOVINKA NA TRHU: ANDRZEJ PILIPIUK – JED

Nejznámější hrdina posledních let, bezohledný dědek, terminátor poháněný samohonkou, člověk, který neodpustí mrtvému ani živému, se opět vrací. A tentokrát skutečně v plné síle! Tohle je Polsko viděné z perspektivy „vesničana od kosti“. Jde do toho opravdu ostře – mizí umělý chrup, kořalku chlastají zombie, ďábel nabízí partii pokeru… Tento Jed destiloval osobně mistr polské fantastiky Andrzej Pilipiuk a obsah alkoholu můžete počítat na stovky procent. Lék samozřejmě nemá atestaci SÚKL, o to účinnější však je včetně množství vedlejších účinků. Požíván v libovolném množství způsobuje silnou závislost. Vyvolává vidění, přeludy a záchvaty neovladatelného smíchu. Podávejte v libovolném množství i bez porady s lékařem, ovšem za jakékoli zdravotní postižení neručíme a pracovní omluvenky nevyplňujeme.

Vyšlo jako třicátý svazek edice Podíl.
Brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 304 stran, 289 Kč, cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč.


Projekce filmu “Problémy”

Projekce filmu v Rock Café Praha na Národní třídě 20 bude 26.2.2014 od 20:00

Kde jsou lidé, jsou i problémy. Nejčastěji jsou zakopány v zemi… Aneb černohumorné drama, vesnická sci-fi, pohodový akční film, špionážní thriller s notnou dávkou recese o třech kamarádech, ukradené krávě a jednom opravdu velkém problému na motivy povídky Andrzeje Pilipiuka. Absolventský film Anety Beránkové z Univerzity Tomáše Baťi ve Zlíně.

VSTUP ZDARMA!!!

https://www.facebook.com/events/592349540849879/?previousaction=join&source=1


Exkluzivní rozhovor Legion Wędrowycz s Anetou Beránkovou, která režírovala film “Problémy”.

Berankova

LW:  Které jsou tvé oblíbené knihy od Andrzeje Pilipiuka?

AB: Mám ráda Vandrovce obecně, úplně nejradši povídky Vezmi černou slepici, Problémy a Jurajský park. (A pak mě moc baví série o Sestřenkách.)

LW: Co tě vedlo k natočení povídky dle díla Velkého Grafomana? Proč jsi si vybrala zrovna tuto povídku?

AB: Dostala jsem tyhle tři povídky s sebou na LARP, abychom si je četli u ohně. Přiznám se, že jsem tehdy vůbec nevěděla, o co jde. A byla jsem ohromně překvapená, stejně jako všichni. Jen co “Problémy” dozněly, kamarádi hned: “Tak to natoč, ne?” Samozřejmě jsem se chytila za hlavu. Už jenom postavit UFONA – vždyť se úplně zbláznili!!! A tuhle myšlenku jsem prostě zavrhla jako něco nerealizovatelného… Ale pak mě začaly napadat způsoby, jak to všechno udělat a převést do filmu. A já se do toho námětu prostě zamilovala. Přiznám se, že trochu proti své vůli, protože jsem měla nachystaný úplně jiný scénář. Problémy nakonec zvítězily ze dvou důvodů: jednak scénář prostě začal vznikat tak jaksi sám od sebe … a pak mám takový problém: vždycky se mi stane to, o čem točím. Takže když jsem si měla vybrat mezi scénářem o setkání se smrtkou a ufonem na zahradě, tak jsem si vybrala ufona. Umřít člověk může, ale aby měl na zahradě UFO – to se přece stát nemůže. … Teď zpětně musím konstatovat, že to není tak docela pravda a osud má velkej smysl pro humor. Což je zároveň odpověď na 7. otázku. Mám ráda příběhy Jakuba Vandrovce, ale absolvovat je naživo není dobrý. Dobře si to rozmyslím, než půjdu do další povídky, ale chtěla bych. :-)

LW: Bylo obtížné převést děj z východu Polska do českých luhů a hájů?

AB: Ne, to bych neřekla. U nás má nelegální držení zbraní a domácí výroba alkoholu neméně bohatou tradici. Ale myslím si, že se lišíme od Poláků v tom, že u nás není alkoholismus tabuizovaný. My se ochotně smíříme se spoustou věcí, které se nám nelíbí, a ještě z nich máme kolikrát legraci. V katolickém Polsku se na “hříchy a hříšky” dívají jinak a Vandrovec tam určitě šokuje víc. Tohle je asi do českého prostředí nepřevoditelné.

LW: Jaké byly první ohlasy po promítání od publika neznalého díla Velkého Grafomana?

AB: Kupodivu ohlasy kladné, až jsme byli překvapení. http://www.jihlavske-listy.cz/clanek10306-uspesna-premiera-problemu-herci-hdj-se-publiku-ve-filmu-libili.html
Film měl premiéru v metropoli Vysočiny, z jejíhož koloritu si “Problémy” střílí. Lidi se smáli, noviny chválily a bylo prima, že tam ten kolorit “zacítili” a vyznělo to dobře. (Ze stejného důvodu to mohlo vyznít špatně a mohli nás ukamenovat.) Protože ten film je zároveň diplomová práce, rovnou se na místě vybraly od lidí anonymní dotazníky, co si diváci myslí. A vyšlo z toho, že je baví postavy ve filmu, protože stejný lidi a problémy mají kolem sebe – včetně ufona. (Tahle informace nemusela být způsobena alkoholismem – rovněž pro oblast typickým. V lokalitě došlo roku 1808 k ohromujícímu dešti meteoritů, který je dobře zdokumentovaný a který doprovázela řada úkazů, které by ufology určitě zajímaly.

LW: Jak se líbil film Andrzejovi a co Vám vzkázal?

AB: U nás, když člověk něčemu nerozumí, tak říká, že je to pro něho španělská vesnice. Polák řekne, že je to pro něho “český film”. Tak jsme si říkali, že autora asi nezklameme. Když jsme mu posílali film, přišla od Andrzeje Pilipiuka velká obálka. Okamžitě jsme si vzpomněli na autorovu zálibu ve výbušninách a valil z nás studený pot. K výbuchu naštěstí nedošlo – poslal svou knížku o Vojslavicích s věnováním a obrázkem upírka. Neumím polsky, ale prý tam píše, že to posílá “s nejlepšími pozdravy”. Tak doufáme, že se mu to líbilo. A máme radost!!!!

7) Máš v plánu pokračovat a převést do filmové podoby další příběhy Jakuba Vandrovce?

AB: ….